10.9.2013. u 19:54
1
469
1
Reprezentacije Slovačke i Bosne i Hercegovine sastale su se večeras u Žilini u okviru 8. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi G. Zmajevi su slavili 2:1 i tako ostali na prvom mjestu grupe koje nas vodi direktno u Brazil! Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90+3' - Kraj utakmice!! Velika pobjeda Zmajeva, ostali smo na prvom mjestu koje nas vodi direktno u Brazil!! Sve čestitke momci, tako se brane boje reprezentacije BiH!

90+3' - Posljednji trenuci utakmice.

90+2' - Faul nad Džekom.

90+1' - Još dvije minute do kraja.

90' - Hajrović šutira pored gola.

89' - Slobodan udarac za BiH.

87' - Slobodan udarac za BiH. Begović dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

85' - Dobra prilika za Slovačku, ali lopta ide u gol aut.

83' - Slobodan udarac za BiH, Pjanić kraj lopte. Mucha to hvata. Mak je ušao umjesto Nemeca.

83' - Jakubko mijenja Weissa.

82' - Hubočan dobija žuti karton.

81' - Ibišević dobija žuti karton nakon jednog starta.

80' - Navijači BiH slave u Žilini!

78' - Hajroviiiiiiiiiiić!!! BiH vodi 2:1! Bomba Hajrovića sa 25 metara!!

77' - Hajrović ulazi umjesto Misimovića.

76' - Još 15 minuta do kraja, Zmajevi dobijaju i dalje veliku podršku sa tribina. Trebamo postići još gol za veliko slavlje.

75' - Faul za Slovake na sredini terena.

75' - Velika borba na terenu, ekipe se smjenjuju u napadima.

73' - Kakva prilika za Slovačku! Nemec srećom šutira pored gola nakon sjajne kontre.

72' - Deseti korner za BiH.

71' - Sa tribina se ori "Bosna, Bosna"...

70' - Gooooooool!! Bičakčić poravnava nakon kornera na 1:1!

69' - Još jedan korner za naš tim.

69' - Salihovića je zamijenio Višća.

68' - Slovaci na sve načine odugovlače i valjaju se po terenu.

64' - Džeko pravi faul u napadu.

64' - Novi korner za BiH.

60' - Pritisak Zmajeva, Salihović zamalo neprecizan. Jendrišek je zamijenio Šestaka.

58' - Lulić šutira malo pored gola, sa distance.

57' - U drugom dijelu nismo još uspjeli stvoriti ozbiljniju šansu. Salihović je šutirao preko gola Slovačke.

56' - Bičakčić faulira Weissa 30 metara od našeg gola.

54' - Slobodan udarac za Slovačku na sredini terena.

52' - Sedmi korner za BiH.

51' - Prilika za Ibiševića, korner za BiH. Šesti.

50' - Zahirović mijenja Mujdžu u našim redovima.

46' - Weiss pogađa stativu Begovićevog gola. Imali smo sreće.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' - Kraj prvih 45 minuta. Slovaci vode 1:0 i pored dobre igre našeg tima. Slovaci su poveli nakon loše intervencije naše odbrane, poslije kontre koja je uslijedila pošto je Lulić izgubio loptu u napadu.

45+1' - Velika šansa za BiH. Pjanićev šut brani Mucha, Džeko šutira preko gola.

44' - Novi korner za BiH.

42' - Gol! Nakon dobro istrčane kontre, Hamšik dovodi Slovake u vodstvo 1:0.

40' - Posljednjih pet minuta prvog dijela. Bilo je po nekoliko prilika na obje strane, mreže još miruju.

40' - Još jedan korner za BiH.

39' - Novi korner za BiH, dobra intervencija slovačke odbrane.

37' - Begović dobro brani šut Weissa.

36' - Mucha ponovo dobro interveniše ispred Džeke i izbija loptu u aut.

35' - Džeko izbija sam pred golmana. Korner za BiH. Bilo je kontakta sa Muchom, ali nema penala.

34' - Velika šansa za Slovačku, Hamšik je centrirao, a Nemec glavom šutira pored gola. Begović je već bio savladan.

32' - Ibišević dobija loptu u 16-ercu Slovaka, ali se nije snašao. Džeko šutira iznad gola Muche.

31' - Šestak šutira u Begovića.

30' - Kucka dobro šutira, neprecizno.

29' - Žuti karton za Pjanića nakon starta na Weissu.

28' - Odlična prilika za Džeku nakon kornera, Slovaci dobro intervenišu.

28' - Dobra prilika za BiH. Mucha brani šut Ibiševića, korner za Zmajeve.

27' - Zmajevi kreću u novi napad.

24' - Šestak postiže gol, srećom iz ofsajda.

24' - Faul na Kucki. Slobodan udarac za Slovačku. 30 metara od našeg gola.

22' - Pjanić šutira u živi zid.

22' - Faul na Luliću. Slobodan udarac za naš tim. Oko 25 metara od gola.

20' - Gol aut.

19' - Prekršaj na Pjaniću. Slobodan udarac za BiH.

16' - Prvi korner za Slovačku. Nakon kontre Weiss je šutirao, Begović odbio loptu u korner.

14' - Sa tribina se ori "Bosna je šampion"...

12' - Misimović također pravi oštar faul na Kucki, nakon čega je dobio usmenu opomenu sudije.

11' - Salihović je oštro startovao na Šestaka. Slobodan udarac za Slovačku.

10' - Fajterski početak Zmajeva. Dobro smo otvorili utakmicu.

6' - Dobar šut Džeke sa distance, Mucha ponovo na visini zadatka.

5' - Odlična šansa za Misimovića čiji šut iz 16-erca brani Mucha.

3' - Zmajevi imaju veliku podršku sa tribina. U toku je početno ispitivanje snaga na terenu.

1' - Utakmica je počela. Prvi sa centra krenuli su nogometaši Slovačke. Sretno, Zmajevi! Idemo po pobjedu!

- - Igrači su odali počast minutom šutnje za bivšeg reprezentativca Slovačke Mareka Špilara, koji je tragično preminuo prije nekoliko dana u 38. godini.

- - Reprezentativci su na terenu. U toku je intoniranje himni BiH i Slovačke.

- - Naš tim juriša na pobjedu koja nas ostavlja na prvom mjestu u grupi, a koje direktno vodi na Svjetsko prvenstvo.

- - Glavni sudija je Španac David Fernandez Borbalan. Pomoćnici su Roberto Alonso i Roberto Diaz.

- - Još je 20 minuta do početka susreta. Ekipe će igrati u sljedećim sastavima:

Slovačka: Mucha, Pekarik, Škrtel, Đurica, Weiss, Šestak, Nemec, Hubočan, Hamšik, Kučka, Pecovsky.

BiH: Begović, Bičakčić, Spahić, Mujdža, Salihović, Medunjanin, Lulić, Pjanić, Misimović, Ibišević i Džeko.