0

Sloboda u finišu savladala Željezničar na Grbavici

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Nogometaši tuzlanske Slobode priredili su veliko iznenađenje u okviru 19. kola Premijer lige BiH, pobijedivši na Grbavici ekipu Željezničara s 1-0. Gol odluke za Tuzlake je u posljednjim trenucima susreta postigao Zoletić.

Time su "plavi" s Grbavice povećali zaostatak za banjalučkim Borcem koji predvodi premijerligaški karavan s 43 boda. Željezničar sad na drugom mjestu ima osam bodova zaostatka za liderom i ovim je porazom uveliko smanjio šanse za osvajanjem titule ove sezone.

Prvu veliku priliku na utakmici propustio je za domaće Višća još u devetoj minuti. Sa deset metara je šutirao pored gola. U 23. minuti Sloboda je imala svoju najveću priliku dotad, ali je Bekić bio neprecizan. Do kraja poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena, bez izrazitijih prilika.

Na samom početku drugog poluvremena velike prilike su u redovima domaćih imali Svraka i Savić, ali nisu postigli gol. Sloboda je u 55. minuti uzvratila preko Jogunčića čiji je dobar šut završio pored gola. Savić je imao dobru priliku i u 73. minuti da donese Željezničaru vodstvo, ali se nije upisao u strijelce.

Kad su svi mislili da će susret završiti bez pogodaka, Tuzlaci su u samom finišu uspješno završili kontru koju je poveo Bekić, te uposlio Zoletića, a ovaj izbjegao ofsjad zamku i poslao loptu iza leđa golmana domaćih Šehića.

Rezultati susreta 19. kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Zvijezda - Široki Brijeg 6:1

Travnik - Leotar 1:0 Budućnost - Slavija 0:1 Rudar - Velež 2:0 Borac - Čelik 1:0

• 10 golova: Lendrić (Zrinjski)
  • 9 golova: Fajić (Travnik), Zeba (Željezničar)
  • 8 golova: Nikolić (Borac), Roskam (Široki Brijeg), Tosunović (Zvijezda)
  • 7 golova: Džafić (Rudar), Radovanović (Slavija), Wagner (Široki Brijeg)
  • 6 golova: Haskić (Budućnost), Šilić (Široki Brijeg), Savić (Željezničar)
  • 5 golova: Adilović (Čelik), Jahović (Sarajevo), Okić (Velež), Višća (Željezničar)
  • 4 gola: Šešlija, Regoje (Slavija), Maletić (Borac), Stojanović (Leotar), Suljević (Olimpic), Kojašević (Sarajevo), Šiljak (Travnik), Velagić (Velež), Popović (Željezničar)...