31

Sloboda slavila u derbiju kola protiv Zrinjskog, Širokom jesenja titula

Sloboda bez poraza na domaćem terenu u ovoj kalendarskoj godini (Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
U derbiju 15. kola BHT Premijer lige Sloboda je na Tušnju sa 2:1 slavila protiv Zrnjskog.

Tim Husrefa Musemića nastavlja sa sjajnim igrama na domaćem terenu gdje u ovoj kalendarskoj godini još uvijek nisu upisali poraz.

Domaći tim je stigao do vodstva u 20. minuti nakon genijalnog pogotka Zajka Zebe koji je primijetio da je gostujući golman Karačić udaljen od gol-linije, a onda ga je udarcem sa sredine terena lobovao.

Na 2:0 još jednim odličnim pogotkom povisio je Mehidić u 35. minuti. Mehidić je pogodio sa preko 20 metara udaljenosti.

U drugom dijelu nije bilo velikih prilika ni na jednoj strani, a konačan rezultat postavio je Šćepanović u 94. minuti.

Sloboda je na ovaj način svojim navijačima Fukarama poklonila veliku pobjedu za njihov 28. rođendan, ali zbog lošije gol-razlike od Širokog nisu mogli do jesenje titule.

Rezultati 15. kola Premijer lige:

Mladost DK - Čelik 1:0 Radnik Bijeljina - Široki Brijeg 0:1 Velež - Rudar Prijedor 0:0 Vitez - Borac 1:0 Drina Zvornik - Travnik 1:0 Olimpic - Sarajevo 1:3 Željezničar - Slavija 0:0

Sloboda - Zrinjski 2:1