0

FOTO+VIDEO / Sloboda pobijedila Slaviju, Borac slavio na Pecari

Sarajevo-x.com
(Foto: Darko Zabuš/Fotoservis)
U prvoj utakmici nastavka domaćeg fudbalskog prvenstva Sloboda je na stadionu Tušanj savladala ekipu Slavije sa 2:1, dok je Borac slavio veliku pobjedu na Pecari protiv Širokog Brijega rezultatom 1:2.

Po izuzetno teškom terenu domaćini su uspjeli ostvariti pobjedu i upisati prva tri boda u nastavku sezone.

Prvi gol za Tuzlake postigao je Senad Mujić u 32. minuti golom iz jedanaesterca.

Do povećanja prednosti Sloboda je došla u 54. minuti ponovo preko Mujića, a gosti iz Istočnog Sarajeva rezultat su smanjili dvije minute prije kraja meča golom Nemanje Pušare.

U drugom susret je Borac napravio odličan rezultat pobjedom nad Širokim Brijegom na stadionu Pecara.

Gosti iz Banje Luke poveli su golom Darka Maletića u 23. minuti nakon odlične solo akcije, koju je završio neodbranjivim udarcem lijevom nogom.

Širokobriježani su izjednačili golom Zakarića, ali su igrači Borca ponovo došli do vodstva i pobjede golom Srđana Grahovca iz 79. minute.

Rezultati susreta 16. kola nogometne Premijer lige BiH:

Subota: Čelik - Sarajevo 2:1 Velež - Zrinjski 1:0 Leotar - Rudar 0:0 Travnik - Zvijezda 2:2 Željezničar - Olimpic 3:0

Nedjelja: Sloboda - Slavija 2:1 Široki Brijeg - Borac 1:2 Susret Drina - Budućnost nije odigran.

1. Borac 16 11 3 2 23:9 36
  1. Željezničar 16 10 1 5 31:14 31
  2. Sarajevo 16 8 4 4 22:13 28
  3. Široki Brijeg 16 8 1 7 32:25 25
  4. Sloboda 16 7 3 6 16:15 24
  5. Travnik 16 7 2 7 26:22 23
  6. Čelik 16 6 4 6 17:15 22
  7. Rudar 16 5 7 4 17:18 22