74

Sloboda nastavlja pobjedničkim koracima, na Tušnju pao Čelik

Piše: J. H.
(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
U prvoj utakmici drugog kola BH Telecom Premijer lige BiH, Sloboda je na Tušnju ugostila zenički Čelik. Domaći su pobijedili rezultatom 1:0.

Nakon pobjede protiv Travnika na Piroti, igrači i stručni štab Slobode najavljivali su i prvu pobjedu na domaćem terenu nakon povratka u elitni rang klupskog takmičenja u našoj zemlji.

Utakmici je prethodilo uručenje pehara za osvajača Prve lige FBiH koji je primio kapiten tuzlanskog tima Muhamed Omić.

Za domaće je utakmica dobro počela nakon što je Igor Radovanović u 14. minuti doveo Slobodu u vodstvo nakon greške Gojkovića.

Do kraja susreta nekoliko polušansi, ali bez većih prilika za postizanje gola. Nakon 45. minuta Sloboda je vodila golom Radovanovića.

Nakon pauze, Tuzlaci su mogli do 2:0, ali napadači Slobode nisu bili precizni.

Imao je Čelik svoje šanse koje nisu uspjeli pretvoriti u gol.

Na samom kraju utakmice, Sloboda je mogla i do 2:0, ali Mujić nije bio precizan. Ostalo je 1:0 za Slobodu koja nakon dva kola ima stopostotan učinak i šest bodova.