25

Slijedi triler: Lewandowski pogodio za Bayernovih 2:1, Atletico visi o koncu

U uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka Bayern Minhen na Fußball Areni igra protiv Atletico Madrida, a trenutni rezultat je 2:1 za Bavarce.

Bayern je poveo u 31. minuti golom Xabi Alonsa iz slobodnog udarca. Tri minute kasnije Muller šutira penal, a Oblak brani i pomaže svom timu da ostane na nogama.

Atletico je odigrao izrazito loše prvo poluvrijeme, a napački dvojac Torres i Griezmann nisu se vidjeli. Upravo su njih dvojica u režirali gol za 1:1 u 54. minuti. Strijelac je bio Griezmann.

U 74. minuti Bayern je pogodio za 2:1, a stijelac je bio Lewandowski nakon asistencije Vidala. Arena u Minhenu je u transu.

Prvi meč u Madridu pripao je Atleticu koji je slavio sa 1:0 tako da Bayern sada treba gol za prolaz, jer su Jorgandžije postigle gol u gostima.