0

Slavile ekipe Željezničara i Širokog Brijega, neriješeno na Koševu

Sarajevo-x.com
Olimpic - Sloboda 2:2 (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U utakmicama 13. kola Premijer lige BiH, igranim u nedjelju, pobjede su ostvarile ekipe Željezničara i Širokog Brijega, dok su Olimpic i Sloboda odigrali neriješeno.

Nogometaši Željezničara na svom terenu savladali su ekipu Budućnosti iz Banovića.

Slavlje domaćim navijačima donio je Edin Višća u 26. minuti igre. Početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti strijelac drugog pogotka na Grbavici bio je Srđan Savić.

Imali su domaći igrači niz prilika da do kraja povise rezultat, ali golman Budućnosti, Husić, uspio je sačuvati svoju mrežu sve do kraja.

Ovom pobjedom Željezničar se probio na drugo mjesto na tabeli s pet bodova zaostatka za vodećim Borcem. U sljedećem kolu Željezničar će gostovati upravo Borcu, kojem će u toj utakmici biti dovoljan bod da osigura titulu jesenjeg prvaka BiH.

Slavlje domaćih u Širokom Brijegu

U utakmici odigranoj na stadionu Pecara domaća ekipa iz Širokog Brijega slavila je 2:1 protiv Sarajeva.

Prvi pogodak na Pecari postigao je Mateo Roskam u 60. minuti igre. Četrnaest minuta kasnije strijelac je bio Varea.

Tim iz Sarajeva uspio je smanjiti prednost domaćih golom Avdića u 78. minuti.

Široki Brijeg je tako došao do sedme pobjede u sezoni, kojom se vratio na četvrto mjesto, dok je Sarajevo pretrpjelo treći poraz.

Dvije ekipe ponovo će se sastati u srijedu na Pecari u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa BiH.

Olimpic - Sloboda 2:2

I utakmica 13. kola Premijer lige BiH između Olimpica i Slobode završila je bez pobjednika kao i meč ova dva tima prije četiri dana u okviru Kupa BiH.

Malobrojna publika na stadionu Asim Ferhatović mogla je u prvom poluvremenu vidjeti čak četiri gola. U drugom poluvremenu mreže su mirovale, pa je susret završio rezultatom 2:2.

Sloboda je došla u vodstvo na samom otvaranju meča, u šestoj minuti pogotkom Amera Bekića.

Domaći Olimpic izjednačio je u 23. minuti golom Nihada Suljevića, koji je glavom loptu smjestio iza leđa golmana Denisa Mujkića.

Sloboda međutim nije posustala, već je preko Zoletića ponovo došla u vodstvo.

Olimpic je ponovo izjednačio nakon tri minuta. Ovaj put Dženan Durak pogađa za konačnih 2:2.

U drugom poluvremenu mreže su mirovali, pa gosti mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom na gostovanju.

• 7 golova: Nikolić (Borac)
  • 6 golova: Roskam (Široki Brijeg), Lendrić (Zrinjski), Zeba (Željezničar)
  • 5 golova: Džafić (Rudar), Radovanović (Slavija), Šilić (Široki Brijeg), Savić (Željezničar)
  • 4 gola: Haskić (Budućnost), Suljević (Olimpic), Jahović (Sarajevo), Wagner (Široki Brijeg), Okić (Velež), Višća (Željezničar)
  • 3 gola: Kovačević, Arsenijević, Regoje, Šešlija (Slavija), Stajić (Borac), Adilović (Čelik), Ninić (Drina), Thiago (Olimpic), Avdić (Sarajevo), Jogunčić (Sloboda), Šiljak (Travnik), Velagić (Velež), Popović (Željezničar)...