0

Slavija trijumfom nad Zvijezdom upisala nova tri boda

Piše: D.B
U pretposljednjoj utakmici 8. kola Premijer lige sastali su se Slavija i Zvijezda. Domaća ekipa je slavila rezultatom 2:0.

Početak utakmice je protekao bez nekih prilika uz ispitivanje snaga protivnika. U 10. minuti Nuhanović je imao priliku da Zvijezdi donese vodstvo, ali golman domaćih Dujković je dobro odbranio. Nekoliko trenutaka poslije, Regoje je neprecizno šutirao na gol gostiju. U 20. minuti snažan šut Rašovića je odbranio golman gostiju Hadžibulić. Slavija je pred kraj prvog poluvremena bila nešto aktivnija, ali se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Početkom drugog poluvremena ekipa Slavije dolazi u vodstvo preko Dejana Raševića u 48. minuti. Šest minuta poslije sjajnu priliku ne koristi gostujuća ekipa kada se istakao domaći golman Dujković. Nakon postignutog gola domaća ekipa se povukla te je ekipa Zvijezde preuzela kontrolu nad igrom.

Slavija je ipak u 74. minuti postigla drugi pogodak preko Todorovića koji je, ispostavilo se na kraju, postavio konačan rezultat ove utakmice. Slavija je slavila rezultatom 2:0. Rezultati 8. kola nogometne Premijer lige BiH: subota: Sloboda - Široki Brijeg 0:1 Drina - Leotar 2:1 Velež - Željezničar 1:3 Čelik - Travnik 2:0 Zrinjski - Rudar 1:0 Budućnost - Borac 0:1 nedjelja: Slavija - Zvijezda 2:0

1. Borac 8 6 1 1 14:5 19
  2. Željezničar 8 5 0 3 19:9 15
  1. Sarajevo 7 4 1 2 9:5 13
  2. Zrinjski 8 4 1 3 9:7 13
  3. Olimpic 7 4 1 2 6:4 13
  4. Slavija 8 4 1 3 13:12 13
  5. Zvijezda 8 4 1 3 10:11 13
  6. Travnik 8 4 0 4 13:9 12