Uzbudljiva završnica
0

Slavija i Zrinjski odigrali neriješeno 1:1

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 7. kola Premijer lige BiH Slavija i Zrinjski su na stadionu u Lukavici odigrali neriješeno. Golove su postigli Rašević u 80. minuti i Stojkić u 90. minuti.

Susret u Lukavici počeo je odmah akcijom Slavije koja dominirala terenom. Već u drugoj minuti Kokot je dodao loptu svom saigraču, ali je Aleksić glavom šutirao preko gola.

Prvu ozbiljniju priliku gostujući tim imao je u 13. minuti. Dujković je usmjerio šut Bubala prema golu, ali pogađa stativu.

Nogometaši Slavije zaprijetili su u 27. minuti kada je Vidić pokušao šutirati prema golu iskosa sa desne strane, ali je pogodio igrača Zrinjskog i lopta je otišla u korner. Deset minuta nakon toga Kokot šutira, ali golman Zrinjskog brani.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto mirnije. Napravljene su dvije izmjene. Umjesto Krište ušao je Brlenić, a Vidića je u 69. minuti zamijenio Dudić.

Sjajnu priliku ponovo su imali igrači Slavije u 61. minuti kada je Kokot šutirao, ali su igrači Zrinjskog izbacili loptu van gol linije.

Gol je konačno postignut u 80. minuti kada je Rašević domaćinima donio prednost, ali ne i pobjedu.

Iznenadan preokret dogodio se u 90. minuti kada je Stojkić šutirao prema golu i izjednačio rezultat na 1:1