Premijer liga BiH
0

Slavija deklasirala Velež, Željezničar slavio protiv Leotara

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru pretposljednjeg 14. kolo jesenjeg dijela BH Telecom Premijer lige danas je odigrano šest utakmica. Slavija je ubjedljivo savladala Velež (3:0). Slavio je i Željezničar na gostovanju kod Leotara (2:0), dok je Olimpic osvojio zaslužena i važna tri boda protiv Radnika.

Gradina – Čelik

Prvi dio susreta završen je uz prednost gostujućih igrača. U 40. minuti šutirao je Mešanović i doveo Čelik u vodstvo od 1:0. Dobru priliku je imao Dedić u 54. minuti, ali sviran je ofsajd. Nešto kasnije gostujući igrači su imali jako dobru priliku, ali Mešanović i Kajkut nisu uspjeli savladati domaćeg golmana, pa je Čelik slavio sa minimalnih 1:0.

Olimpic – Radnik

Olimpic je nakon prvih 45 minuta igre imao prednost. Muharemović doveo Vukove u vodstvo u 43. minuti. Na otvaranju susreta sarajevski tim je dosta bolje igrao od gostujućih igrača. Priliku da povedu su imali u mnogo ranije, kada je Đelmić šutirao, ali se odbrana Radnika dobro snašla. Dobru šansu za gol je imao i Duljević, ali je lopta pogodila prečku. Nakon pauze domaćin igra mnogo bolje. Dobru priliku je imao Karić, ali je lopta otišla preko gola. Konačan rezultat 1:0 za domaće.

Velež – Slavija

Osim crvenog kartona koji je Merzić dobio već u 20. minuti susreta, u Vrapčićima nije bilo većih uzbuđenja tokom prvog dijela utakmice. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 0:0. U finišu prvih 45 minuta Serdarević je imao dvije veoma dobre prilike. Slavija je također prijetila, ali bez pogodka.Nakon pauze gosti su poveli već u prvim minutama. Precizan je Rašević za vodstvo Slavije od 1:0. U 75. minuti Slavija je udvostručila prednost golom Perišića. Samo nekoliko minuta kasnije više nije bilo dvojbi o pobjedniku utakmice. Slavija je sada imala ubjedljivo vodstvo od 3:0, a strijelac je bio Aleksić koji je glavom pogodio donji desni ugao gola Bobića. Konačan rezultat 3:0 za Slaviju.

Leotar – Željezničar

Početak utakmice bio je dosta miran. Prvi opasniji napad Željezničara bio je u sedmoj minuti, ali Kukrika interveniše ispred Adilovića nakon centaršuta Stanića. Željezničar je više imao loptu u svom posjedu, da bi Adilović u 36. minuti s desne strane šutirao i doveo aktuelne prvake u vodstvo od 1:0. U nastavku susreta Bekrić povećava vodstvo na 2:0, što je i konačan rezultat.

Široki Brijeg - Zvijezda

Prvi dio susreta koristile su obje ekipe za napad, da bi Široki iskoristio dominaciju na terenu i pred kraj prvog poluvremena postigao gol na Pecari. Pred kraj susreta Ćorić je sve dobro odradio, ali Roskam promašuje 100 postotnu šansu i šalje loptu iznad gola pet metara. Konačan rezultat 1:0 za Široki.

Travnik – Borac

Na Piroti je prvi dio susreta završen bez golova. Na početku drugog dijela utakmice obje ekipe su zabilježile dobre intervencije, ali rezultat se nije mijenjao. Veziri su uspjeli doći do vodstva u 55. minuti kada je Popović sam krenuo ka golu Avdukića, šutirao i pogodio za vodstvo od 1:0. 78. minuta donijela obrat n asusretu. Borac je postigao gol za 1:1 i tako postavio rezultat susreta.

1. ŽELJEZNIČAR 14 10 2 2 20:8 32
  2. SARAJEVO 13 9 3 1 25:7 30
  3. ŠIROKI BRIJEG 14 7 4 3 24:10 25
  4. OLIMPIC 14 7 4 3 16:9 25
  5. SLAVIJA 14 7 4 3 13:9 25
  6. ZRINJSKI 13 7 2 4 11:12 23
  7. BORAC 14 6 3 5 17:12 21
  8. LEOTAR 14 6 3 5 16:16 21