14.11.2010. u 14:59
0
5
0
U današnjim susretima 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine domaćini su uspjeli osvojiti kompletan plijen. Slavija je u Istočnom Sarajevu bila bolja od Veleža sa 2:1 dok je Olimpic na Koševu savladao Zvijezdu iz Gradačca sa minimalnih 1:0.
Utakmica na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrana je pred rekordno malim brojem gledatelja. Novembarsko sunce i toplo vrijeme nisu bili dovoljan razlog ljubiteljima fudbala da se pojave na Koševu i pogledaju susret 14. kola Premijer lige izmešu Olimpica i Zvijezde.

Nijedna ekipa nije uspjela pronaći način da ugrozi protivničkog golmana i postigne gol sve do 70. minute meča kada je Vidić dobro asistirao Alimanoviću, koji sa tri metra rutinski postiže gol za "vukove" vrijedan tri boda.

Nešto zanimljivije je bilo na susretu odigranom u Istočnom Sarajevu, gdje je ekipa Slavije došla do sedme pobjede u sezoni.

Prvi pogodak za domaćine postigao je Nedim Oglečevac u 33. minuti meča.

Drugi dio susreta pripao je gostima iz Mostara, koji su svoju terensku inicijativu krunisali golom u 68. minuti. Hasanović je glavom u mrežu skrenuo centaršut Škaljića za 1:1.

Radost gostiju trajala je svega dvije minute. Oglečevac je opet zadao glavobolju gostima. Ušao je u 16-erac, loptom je pogodio u ruku Škaljića što je sudija okarakterisao kao najstrožiju kaznu. Bojan Regoje je bio siguran sa 11 metara za ovu pobjedu Slavije.