0

Slaven Musa trijumfom započeo drugi mandat na klupi Širokog Brijega

Povratnik na klupu Širokog Brijega Slaven Musa svoju drugu misiju na klupi Širokobriježana započeo je trijumfalno.

Njegovi izabranici večeras su na stadionu Pecara porazili Mladost iz Doboj Kaknja rezultatom 3:0.

Od starta utakmice domaćin je bio mnogo bolji protivnik, a prva prilika zabilježena je već u sedmoj minuti kada je Zvonimir Kožulj pogodio stativu gostujućeg gola. Mreža Mladosti mogla se zatresti i sedam minuta kasnije kada je golman Hadžić odličnom intervencijom zaustavio Wagnera nakon kornera Kožulja.

Široki Brijeg do pogotka ipak dolazi u 28. minuti, a strijelac je nakon nesporazuma Musića i golmana Hadžića bio Wagner Santos Lago.

Sedam minuta kasnije Wagneru je pripala uloga asistenta, a pogodak za 2:0 postigao je Dino Kresinger.

Dobru priliku na startu drugog poluvremena propustio je Ivan Crnov. Dvanaest minuta prije kraja Crnov je asistirao za rezervistu Buhača koji je postavio konačan rezultat utakmice.