0

Skupina E: Pobjeda Fiorentine na Anfieldu

Pobjedom protiv Liverpoola 2-1 u 6. kolu E skupine Lige prvaka, Fiorentina je osigurala prvo mjesto u toj skupini.

Fiorentina je do trijumfa na Anfieldu stigla potpuno zasluženo jer je bila bolja i opasnija momčad, iako je nakon prvih 45 minuta semafor pokazivao 1-0. Liverpool je do pogotka stigao iz jedine prave akcije u prvom dijelu. Slobodni udarac u 43. minuti s desne strane izveo je kapetan Steven Gerrard, a Izraelac Yossi Benayoun je glavom odlično naciljao suparnički gol.

No, i u prvom dijelu je Fiorentina stvarala više prilika, a u nastavku je napokon znala i iskoristiti dvije od njih. Alberto Gilardino poslužio je u 63. minuti Martina Jřrgensena koji je izjednačio na 1-1, dok je u drugoj minuti sudačke nadoknade Gilardino precizno naciljao ugao Liverpoolovog golmana Cavalierija za pobjedu ''viola''.

Tako je sudačka nadoknada još jednom bila kobna ove sezone u Ligi prvaka za Liverpool, baš kao i protiv Lyona. Redsi su nastup u skupini okončali sa 7 bodova, te dva domaća poraza, od Lyona i Fiorentine, pa će nastavak sezone, što se evropskih natjecanja tiče, provesti u Europa Ligi.

Uz Fiorentinu, što se znalo i prije zadnjeg kola, u osminu finala Lige prvaka ide i Lyon, koji je za oproštaj od skupine pred svojim navijačima na Gerlandu pobijedio mađarski Debrecen 4-0.

Bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić ušao je u igru u Lyonovoj momčadi u 29. minuti, pri vodstvu ''lavova'' 1-0 nakon pogotka Gomisa u 25. minuti. Pjanić je u 44. minuti iz slobodnog udarca asistirao Bastosu za povećanje vodstva, a Bastos je Pjaniću ''vratio'' asistenciju u 59. minuti, pa se Pjanić udarcem iz blizine i sam upisao u strijelce za 3-0. Zadnji gol na utakmici postigao je Cissokho u 77. minuti.