0

Škotski Premiership: Rangersi bez Papca slavili novu pobjedu

Nakon dvije prvenstvene utakmice bez pobjede nogometaši Glasgow Rangersa, aktuelni prvaci i vodeća ekipa škotskog Premiershipa, na svom su Ibroxu pobijedili Dunfermline 2-1 u subotnjem duelu 17. kola.

Keddle je u 22. minuti zatresao sopstvenu mrežu, a šest minuta kasnije hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić povisio je na 2-0.

Za 26-godišnjega hrvatskog reprezentativca ovo je bio 15. ovosezonski prvenstveni nastup i deseti gol. Vodi na listi strijelaca s golom prednosti ispred Celticova Garyja Hoopera i vlastitog suigrača Stevena Naismitha.

Bh. reprezentativac Saša Papac još uvijek je na listi povrijeđenih igrača i nije bio u konkurenciji za sastav Rangersa.

S utakmicom više Rangersi na tabeli imaju sedam bodova viška u odnosu na Celtic.