11

Sjajni Milan Đurić postigao dva pogotka za Trapani

Piše: Edin Isanović
Nekadašnji mladi reprezentativac BiH Milan Đurić postigao je dva pogotka za Trapani koji je u okviru 4. kola druge italijanske lige savladao Regginu sa visokih 4:0. Oba gola postigao je glavom, u 20. i 41. minuti. Pirrone je u 50. minuti povećao rezultat, da bi konačan rezultat postavio Mancosu u 63. minuti.

Trapani je novim trijumfom istakao kandidaturu za plasma u elitni rang. Imaju osam bodova i zauzimaju drugo mjesto. Lidersku poziciju drži Empoli sa 10 bodova.

Inače, Đurić je stigao u Trapani kao posuđen igrač. U prošloj sezoni igrao je za Cremonese. Kako smo već pisali Đurić je mlad nogometaš, prepun želje za dokazivanjem. Sjajan je u zračnim dvobojima i predstavlja veliku enigmu za suparničke odbrane.

Javnosti u BiH ostao je u sjećanju kada je za naš mladi državni tim postigao tri pogotka protiv Njemačke. Pogađao je majstorski.

Đurića skauti bh. reprezentacije trebaju pratiti pod lupom. On bi za nekoliko godina mogao postati nova bh. zvijezda u Italiji.