6

Sjajni Bacca i golman Donnarumma donijeli pobjedu Milanu nad Torinom

Milan je u dramatičnoj utakmici 1. kola italijanske Serije A rezultatom 3:2 savladao Torino na svom San Siru.

Junak tima na čijoj je klupi debitovao trener Vincenzo Montella bio je napadač Carlos Bacca koji je postigao hat-trick, a ogromnu ulogu odigrao je i golman Donnarumma koji je odbranio penal u posljednjoj minuti.

Milan je poveo golom Bacce u 38. minuti, a asistenciju je upisao Abate. Gosti su izjednačili preko Belottija u 48. minuti. Samo dvije minute igre bile su dovoljne da Milan vrati vodstvo, a ponovo je strijelac bio Bacca.

Svoj hat-trick kolumbijski napadač upisao je u 62. minuti kada je uspješno realizirao penal. Milan je u sudijsku nadoknadu meča ušao s rezultatom 3:1, ali su ga milimetri dijelili od toga da prospe dva boda.

Prvo je Baselli u 91. minuti smanjio na 3:2, a onda je Paletta u 94. minuti skrivio penal. Loptu je na bijelu tačku namjestio Belotti, ali je Donarrumma odbranio njegov udarac i osigurao tri boda Milanu na otvaranju sezone.