0

Sjajni Angers skočio na drugo mjesto, Nice poražena od slabašnog Toulusea

(Foto: Angers)
Angers je pobjedom nad Lilleom u 15. kolu Ligue 1 zauzeo drugo mjesto tabele, a prošle sezone igrali su niži rang. Nice je imala šansu da bude na drugom mjestu, ali poraz od Lillea ostavio ih je na petoj poziciji.

Angers je slavio sa 2:0 protiv Lillea golovima Sunua i Traorea u 20. i 25. minuti. Interesantno, Angersu je ovo prva pobjeda u posljednjih pet utakmica, ali su uprkos tome drugi na tabeli pošto su odlično otvorili sezonu.

Vrijedi spomenuti da je Lille od 68. minute igrao sa igračem manje nakon što je isključen Civelli.

Šansu da bude na Angersovom mjestu imala je Nice, ali je poražena od Toulousea u gostima. Posao ekipi Nice otežao je Hassen u 29. minuti kada je dobio crveni karton.

Braithwaite je postigao gol iz penala u 31. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Ben Yedder u 58. minuti. Toulouseu je ovo prva pobjeda nakon 1. kola što pokazuje u kolikoj su rezultatskoj krizi.

Rezultati 15. kola Ligue 1:

Lyon - Montpellier 2:4 PSG - Troyes 4:1

Angers - Lille 2:0 Ajaccio - Lorient 1:1 Nantes - Bastia 0:0 Reims - Rennes 2:2 Toulouse - Nice 2:0