0
5
0
Gervinho (Foto: AFP)
Širom Evrope u subotu su igrane brojne prijateljske utakmice. Jedna od zanimljivijih odigrana je u Kelnu gdje je istoimeni njemački prvoligaš izgubio od engleskog Arsenala s 2-1.
Za "topnike" je na sjajan način debitirao Gervinho koji je prošle sedmice stigao iz Lillea. Bjelokošćanski napadač je zabio oba gola za londonski klub iako je na terenu proveo samo 29 minuta. Bio je strijelac u sedmoj i 16. minuti, a Keln je smanjio autogolom Jenkinsona u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Kaiserslautern je s 2-0 svladao francuski Nancy pogocima Kouemahe i Amedicka.

Nogometaši Bayerna su u Passauu pobijedili selekciju svojih navijača s 15-2 uz pet pogodaka Marija Gomeza i tri Thomasa Müllera.

Spomenimo i da je Liverpool doživio težak poraz od drugoligaša Hull Cityja (3-0) za koji su pogađali Brady, Koren i Simpson. Za "redse" su u ovoj utakmici debitirali Stewart Downing, Jordan Henderson i Alexander Doni.