Premijer liga BiH
0

Široki savladao Željezničar, Slavija slavila protiv Rudara

Sarajevo-x.com
U utakmicama 6. kola Premijer lige BiH, koje su odigrane u nedjelju u poslijepodnevnima satima, pobjede su ostvarile ekipe "Širokog Brijega" i "Slavije".

Već u drugoj minuti igre domaći navijači na stadionu na Pecari imali su razloga za slavlje. Dalibor Šilić iz slobodnog udarca doveo je "Široki" u vodstvo od 1:0. U 17. minuti Široki je povisio rezultat na 2:0 pogotkom Matea Roskama, koji je bio ponovo strijelac već u 42. minuti.

Na zasluženi odmor nogometaši "Širokog Brijega" su otišli sa 3:0.

Već početkom drugog poluvremena aktuelni prvak BiH, "Željezničar", je došao do svog jedinog pogotka u ovoj utakmici. Naime, Zeba je srušen u šesnaestercu "Širokog Brijega" nakon čega je dosuđen penal. Upravo Zeba upućuje loptu u mrežu domaćina i postiže jedini pogodak za svoju ekipu na današnjoj utakmici na stadionu Pecara.

U 66. minuti igre Roskam je zapečatio pobjedu "Širokog Brijega" svojim hat-trickom. Bilo je to 4:1 za Široki Brijeg. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

"Slavija" je danas također slavila na domaćem terenu. Tim iz Istočnog Sarajeva prekinuo je crni niz pobijedivši "Rudar" iz Prijedora 3:0. Strijelci su bili Šešlija u drugoj minuti igre, Kokot u 61. i Radovanović u 81. minuti igre.

Susret Sarajevo - Borac počeo je u 18.30 sati.

1. Sarajevo 5 4 0 1 8:3 12
  2. Olimpik 6 4 0 2 6:4 12
  3. Zvijezda 6 4 0 2 9:8 12
  4. Borac 5 3 1 1 10:5 10
  5. Zrinjski 6 3 1 2 8:5 10
  6. Velež 6 3 1 2 8:7 10
  7. Željezničar 6 3 0 3 14:8 9
  8. Travnik 6 3 0 3 8:6 9