Polufinale Kupa BiH
0

Široki rezultatom 4:2 pobijedio Slogu iz Doboja

U prvoj današnjoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je rezultatom 4:2 savladao Slogu iz Doboja.

Na stadionu Luke u Doboju, pred oko 1.000 gledalaca, Sloga je u 20. minuti preko Zlatka Đorića došla u vodstvo.

Ekipa Slavena Muse uspjela je izjednačiti pred kraj prvog poluvremena, a gol za Široki u 43. minuti postigao je Wagner. Raspoloženi Brazilac ponovo je zatresao mrežu domaćina u osmoj minuti nastavka, a u 61. minuti utakmice Mateo Roskam, koji je i ranije predstavljao opasnost za golmana Hadžiđulbića, uspio je makazicama matirati čuvara mreže entitetskog prvoligaša.

Na krilima sada već sigurne pobjede gostujući igrači uskoro su došli do novog gola. Prvo je Roskam šutirao, a onda se lopta odbila od Kordića, koji je pogodio za 4:1. Desilo se to u 68. minuti, u vrijeme apsolutne dominacije premijerligaša.

Drugi gol za Slogu i konačni rezultat današnjeg susreta postavio je Dujković pogotkom iz penala u 82. minuti.

Sudija Alečković iz Sarajeva nije imao težak zadatak, podijelio je četiri žuta kartona igračima ekipe Zorana Ćurguza.

Ovim rezultatom ekipa sa Pecare osigurala je značajno vodstvo uoči uzvratnog okršaja polufinala Kupa, koji će na svom terenu igrati 3. aprila.