3

Široki razbio Drinu, Travnik došao do važne pobjede

(Foto: Domagoj Ledić)
Utakmicama Široki Brijeg – Drina i Travnik – Olimpic počelo je 14. kolo Premijer lige BiH, a domaćini su zabilježili pobjede.

Širokobriježani su sa visokih 5:1 ispratili kući najlošiju ekipu lige, te se barem privremeno popeli na prvo mjesto.

Široki Brijeg je poveo već u 12. minuti preko Luke Menala, a na 2:0 povisio je Ivan Krstanović. Kada je Dejan Popović u 42. minuti isključen gostima je bilo jasno da nemaju šta tražiti na Pecari.

Wagner je u 50. minuti povisio na 3:0, a u 74. minuti Ivan Buhač je povisio na 4:0. minutu poslije počasni gol za goste postigao je Dragomir Nikolić, a u 89. minuti pogodak za konačnih 5:1 je postigao ponovo Buhač.

Travnik je na Piroti savladao Olimpic sa 2:1, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu.

Dženan Zajmović je već u drugoj minuti doveo domaćina u vodstvo, a rezultat poravnava Veldin Muharemović u 19. minuti.

Feđa Dudić je u 32. minuti pogodio ja, ispostavit će se konačnih, 2:1 i veliku pobjedu Travničana.

Rezultati 14. kola Premijer lige BiH: Široki Brijeg – Drina 5:1, Travnik – Olimpic 2:1. U toku su mečevi Čelik – Velež i Zrinjski – Mladost DK. Susret Borac – Radnik igra se od 17:00 sati (prijenos na BHT1). Sutra igraju Sarajevo – Sloboda 13:00 sati (prijenos na Arena Sport BiH), Rudar Prijedor – Željezničar 13:30 sati (prijenos na Moja TV), Slavija – Vitez 13:30 sati.