0

Široki preokrenuo protiv Veleža, Leotar protiv GOŠK-a

Piše: N. Jamaković
Detalj sa susreta Slavija - Čelik (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U svih pet utakmica 9. kola nogometne BH Telecom Premijer lige BiH koje su počele u 15:30 sati pobjede su zabilježili domaćini.

Najzanimljivije je bilo u Trebinju i Širokom Brijegu, gdje su domaće ekipe pobijedile nakon što su na poluvremenu imale zaostatak od jednog gola.

Golom Okića Velež je protiv Širokog došao u vodstvo već u 4. minuti te su prednost zadržali do kraja poluvremena, ali ne i do kraja utakmice. Najprije je Šilić u 57. minuti iz penala poravnao na 1:1, a pobjedu domaćoj ekipi donio je Barišič u 79. minuti.

GOŠK je u Trebinju vodio 2:1 nakon prvih 45 minuta. Hrkač u 19. i Bekić iz penala u 25. minuti pogodili su za velikih 2:0 za GOŠK, no već u 29. minuti smanjio je Janković, 1:2. U nastavku potpuni preokret, Vasiljević u 60. pogađa za 2:2, a gol za preokret i 3:2 za Leotar postiže Sušić u 67. minuti.

Gosti su imali vodstvo i u Istočnom Sarajevu, gdje je Čelik u 25. minuti preko Travančića došao u vodstvo protiv Slavije. Međutim, domaćini su ekspresno, do kraja poluvremena potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist, u 34. poravnava Papaz, a za 2:1 u 45. minuti pogađa Dudo. U nastavku domaći ostaju sa desetoricom, nakon što je Kokot isključen u 53. minuti, ali se rezultat nije promijenio do kraja susreta.

Istim rezultatom, 2:1, slavio je i Zrinjski protiv bijeljinskog Radnika. Također su gosti poveli preko Basare u 7. minuti, a izjednačio je Aničić iz penala u 42. minuti. Pobjedu Zrinjskom donio je Muminović koji je pogodio mrežu gostiju u 64. minuti.

Najuvjerljivija je bila gradačačka Zvijezda koja je sa visokih 5:1 savladala Gradinu. Domaći tim je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika postigavši četiri gola. U strijelce su se upisali dva puta Pandža, te po jednom Bogdanović i Savić. Gosti su u nastavku, u 48. miunti, uspjeli postići tek počasni pogodak, a Zvijezda je u finišu susreta stigla i do konačnih 5:1.

U ranijem terminu lider na tabeli Sarajevo poraženo je u Travniku 1:0. Od 18:30 sati sastaju se Željezničar-Rudar, a pola sata kasnije počinje meč Borac-Olimpic.

Rezultati 9. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota, 6. oktobra: Travnik - Sarajevo 1:0 Leotar - GOŠK 3:2 Široki - Velež 2:1 Zvijezda - Gradina 5:1 Slavija - Čelik 2:1 Zrinjski - Radnik 2:1

Danas se još igraju susreti Željezničar - Rudar (18.30) i Borac - Olimpic (19.00).

1. Sarajevo 9 7 1 1 20:5 22
  1. Zrinjski 9 6 1 2 8:5 19
  2. Željezničar 8 5 2 1 13:6 17
  3. Slavija 9 4 3 2 7:7 15
  4. Leotar 9 4 2 3 10:10 14
  5. Borac 8 4 1 3 13:6 13
  6. Olimpic 8 3 4 1 7:4 13
  7. Rudar (P) 8 4 1 3 10:11 13