0

Široki jedva spasio bod protiv Čelika

Sarajevo-x.com
Nogometaši Širokog Brijega su u 11. kolu Premijer lige BiH jedva spasili bod protiv Čelika na svojoj Pecari.

Zeničani su poveli već u 2. minuti, golom Obuće, a veliku prednost (0-2) donio im je Duro, pogodivši u 16. minuti. Gosti su se do kraja poluvremena uspjeli odbraniti, te se na odmor otišlo uz navedeni rezultat.

No, Širokobriježani su imali sreće, budući da je Barišić već u 4. minuti nastavka smanjio prednost na 1-2. Domaćini su potom uspjeli i izjednačiti u 82. minuti, i to nakon autogola Mehmedalije Čovića. Istina, tome je prethodila sjajna akcija nogometaša Širokog.

Kako do kraja nije ostalo puno vremena, domaćini nisu ni mogli do potpunog preokreta, iako su na samom kraju imali sjajnu priliku, koju nisu uspjeli iskoristiti. Tako će se morati zadovoljiti jednim bodom, iako su prije meča važili za velikog favorita.