0

Široki Brijeg savladao ljubljansku Olimpiju sa 2:0

Sarajevo-x.com
NK široki Brijeg (Foto: Arhiv)
Nogometaši "Širokog Brijega" savladali su ljubljansku "Olimpiju" rezultatom 2:0 u prvom susretu prvog pretkola Evropske lige.

Tim s Pecere već na samom početku utakmice igrane u Ljubljani krenuo je agresivno. U prvom poluvremenu imali su niz sjajnih prilika, međutim gola nije bilo sve do 45 minute kada je Wagner uspio savladati golmana Olimpije i dovesti Širokobriježane u vodstvo od 1:0.

Do velike prednosti, i više nego povoljnog rezultata pred uzvratnu utakmicu, izabranici Ive Ištuka došli su u 67. minuti pogotkom Renata.

Dobrih prilika imao je i tim iz Ljubljane, ali Dejan Bandović je uspio sačuvati svoju mrežu.

Uzvratna utakmica igra se 8. jula.

Evropska liga, 1. pretkolo:

Tobol - Zrinjski 1:2 (Zhumaskaliyev 13/ Dragičević 53, 82) Olimpija Ljubljana - Široki Brijeg 0:2 (Wagner 45, Renato 67)