Odigrana odgođena utakmica
0

Široki Brijeg pobijedio Sarajevo sa 2:0

Sarajevo-x.com
Tačno mjesec dana od smrti Vedrana Puljića, navijača Sarajeva koji je stradao tokom nereda u Širokom Brijegu, odigrana je odgođena utakmica između Širokog Brijega i Sarajeva. Domaći su slavili pobjedu golovima Mišića i Wagnera i tako zauzeli lidersko mjesto na tabeli.

Utakmica je odigrana pred nešto više od hiljadu gledatelja. Gostujući navijači se, kao što je najavljeno, nisu pojavili, već su organizovano posjetili grob pokojnog Vedrana Puljića.

Obje ekipe dobro su otvorile utakmicu i najavile da će ići po tri boda. Takav razvoj situacije bio je i očekivan s obzirom da se obje ekipe nalaze u odličnoj formi. Domaći sastav vreba prvo mjesto, a Sarajevo u posljednjih sedam takmičarskih utakmica nije zabilježilo poraz.

U prvih 20-tak minuta utakmice Sarajevo je imalo bolje prilike preko Alena Škore, ali ih nije realizovalo. U 24. minuti Sarajevo je u jednom napadu, šutevima Muminovića, a zatim i Škore pogodilo stativu i prečku Bandovićevog gola.

I u nastavku susreta bordo tim bio je bolji protivnik na terenu. Dobra igra izrodila je još jednu dobru šansu, ali je udarac Škore ponovo pogodio samo stativu.

Pred sam kraj prvog poluvremena domaći su preuzeli inicijativu, ali se na odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme počelo je terenskom inicijativom Širokobriježana. U 53. minuti domaćini su imali dobru priliku. Šilić je dodao loptu do Varee, čiji su udarac igrači Sarajeva uspjeli izblokirati.

Tri minute nakon toga Široki Brijeg dolazi u vodstvo golom Mišića koji je poentirao šutem glavom sa sedam-osam metara.

U 68. minuti Široki je poveo sa 2:0, a strijelac je bio Wagner koji je lako riješio situaciju jedan na jedan sa Alaimom. Dobra igra domaćih, koja je dijelom rezultat posustajanja bordo tima u drugom poluvremenu, rezultirala je ubjedljivim vodstvom.

Trener gostiju, Mehmed Janjoš pokušava unijeti živost među svoje igrače, pa na teren šalje Emira Janjoša koji je ušao u igru umjesto Damira Hadžića.

Sarajevo je u 84. minuti imalo dobru priliku, ali Muminović nije iskoristio dodavanje Čampare. Široki Brijeg je do kraja čuvao rezultat, a Bandović je zbog zadržavanja lopte dobio žuti karton.

Pred sam kraj susreta desila se zanimljiva situacija. Sarajevo je ostalo sa deset igrača, ali ne zbog kartona. Naime, Avdić je morao napustiti igru zbog povrede, a trener Janjoš već je iskoristio tri izmjene.

1. Široki Brijeg 12 8 2 2 20:8 26
  2. Borac 12 8 1 3 16:7 25
  3. Velež 12 7 2 3 25:10 23
  4. Željezničar 12 5 4 3 14:10 19
  5. Sarajevo 12 5 4 3 15:13 19
  6. Zrinjski 12 5 4 3 15:14 19
  7. Leotar 12 6 1 5 11:12 19
  8. Olimpik 12 5 3 4 13:18 18