4

Široki Brijeg ostao na liderskoj poziciji: Slišković debitovao pobjedom protiv Mladosti

Široki Brijeg - Mladost
Trijumfom nad timom Mladosti iz Velike Obarske rezultatom 2:0 na domaćem terenu započeo je Blaž Slišković drugi mandat na klupi Širokog Brijega.

Već u četvrtoj minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za domaćina, a siguran realizator za 1:0 bio je Jure Ivanković.

Domaći igrači i nakon pogotka nastavili su sa lijepim akcijama i prilikama pred golom Mladosti, ali je samo jedna od njih krunisana pogotkom. Strijelac za 2:0 iz drugog penala na utakmici u 64. minuti bio je Zvonimir Kožulj.

Meč na Pecari počeo je sa deset minuta zakašnjenja, s obzirom da se u početku u zapisniku u timu Mladosti nisu našla trojica igrača mlađih od 21 godine, što nalažu propozicije NFS BiH.

Večerašnjim trijumfom Široki Brijeg ostao je na čelu tabele Premijer lige BiH sa jednakim brojem bodova kao i Zrinjski.

Premijer liga BiH, 23. kolo:

Široki Brijeg – Mladost Velika Obarska 2:0 Zrinjski - Borac 2:0 Slavija – Velež 1:1 Olimpic – Sarajevo 0:1 Željezničar – Sloboda 1:1 Čelik – Travnik 1:0 Vitez – Drina 1:0

Radnik - Zvijezda 0:1