245

Široki Brijeg i Željezničar remijem na Pecari zaključili 17. kolo Premijer lige

Piše: A. D.
(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Derbi susret 17. kola BHT Premijer lige BiH između Širokog Brijega i Željezničara odigran večeras na stadionu Pecara okončan je neriješenim rezultatom 0:0.

U šestoj minuti pokušao je Wagner Santos Lago, a lopta je nakon njegovog pokušaja pogodila vanjski dio mreže. Četrnaest minuta kasnije pokušao je Zoran Kokot na drugoj strani, a njegov udarac bez problema je odbranio golman domaćina Antonio Soldo.

U 23. minuti novi pokušaj Wagnera kojega je ovog puta zaustavio Marjan Antolović. Potom je prijetio i Zvonimir Kožulj čiji je šut također zaustavio golman Željezničara. U 39. minuti nadomak pogotku ponovo je Wagner koji ovog puta pogađa stativu gostujućeg gola.

Nastavak je u 56. minuti otvorio Wagner novim udarcem koji je ponovo obranio golman Željezničara. U 72. minuti velika prilika ukazala se Zakariću koji je loše reagovao šutiravši preko gola. Minutu kasnije golu Željezničara bezuspješno je prijetio i mladi Buhač.

U 87. minuti ponovo je u prilici agilni Wagner kojeg je ovog puta spriječio defanzivac gostiju Kosorić. Meč je odličnim odbranama zaključio golman Željezničara Marjan Antolović koji je zaustavio Buhača, a potom i Zakarića.