65

Široki Brijeg bez problema porazio bezidejno Sarajevo sa 2:0

Piše: Edin Isanović
U derbi utakmici 18. kola BHT Premijer lige Široki Brijeg je na Pecari bez većih problema savladao Bordo tim rezultatom 2:0. Oba pogotka postigao je Marić. Prvi u 20., a drugi u 64. minuti. Za oba pogotka direktni krivac bio je stoper gostiju Amer Dupovac.

Nakon početnih ispitivanja snaga domaći iz prve ozbiljnije prilike dolaze do vodstva. Igrao se 20 mimut kada je Zakarić ubacio loptu u šesnaesterac gostiju gdje je zakasnio Dupovac, a Marić je loptu skrenuo u mrežu za 1:0.

Tri minute kasnije u dobroj prilici našao se i Ćorić, ali je njegov udarac zaustavio Bandović. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao. Igra gostiju bila je siva i bezlična. Akcije nisu imale nikakvog smisla. U prvih 45 minuta niti jednom nisu ugrozili gol domaćih. S druge strane, izabranici Slavena Muse kontrolisali su ovaj meč.

U nastavku ista slika na terenu. Domaći su čekali grešku gostiju, dok je Sarajevo igralo ispod svakog nivoa. U 64. minuti Ćorić je izigrao izgubljenog Dupovca, ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a Marić ponovo matira Bandovića za 2:0.

Dvije minute poslije domaći su zaprijetili nakon kornera, ali bez uspjeha. Iako su gosti sa Koševa do kraja pokušavali postići pogodak, nisu uspjeli. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Širokog Brijega koji kao Sarajevo i Zrinjski ima 33 boda. Dva manje od vodećeg Željezničara.

Rezultati 18. kola:

subota: Čelik - Mladost 4:1

Leotar - Velež 0:4 Radnik - Travnik 1:0 Zrinjski - Zvijezda 3:0

nedjelja: Slavija - Rudar 1:1 Željezničar - Vitez 3:1 Borac - Olimpic 0:1 Široki Brijeg - Sarajevo 2:0