339

Show Ibrahimovića i Ronalda, Portugal ide u Brazil

Piše: J. H.
Nogometne reprezentacije Švedske i Portugala odigrale su uzvratnu utakmicu baraža u Friends Areni u Stockholmu. Portugalci su pobijedili sa 3:2.

Portugalci su u glavni grad Švedske stigli sa golom prednosti (1:0) iz prve utakmice u Lisabonu. Da će Šveđani večeras imati pred sobom težak zadatak, nagovijestio je Cristiano Ronaldo solo prodorom i fenomenalnim golom u 51. minuti za vodstvo Portugala.

Ipak Ibra i družina se nisu predavali. Upravo je napadač PSG-a izjednačio u 68. minuti. Ibrahimović je režirao potpuni prekret i vodstvo Švedske tri minute kasnije golom iz slobodnog udarca.

Međutim, večeras je Cristiano Ronaldo imao svoju noć. U samo dvije minute, Portugalac je dva puta zatresao mrežu Šveđana.

Sweden 2-3 Portugal (All Goals) 19.11 ourmatch.net by ourmatch

Do kraja utakmice u Stockholmu, Ibrahimović je imao priliku da izjednači, ali je šutirao visoko iznad gola. Bila je ovo jedna odlična utakmica u kojoj su Ibra i Cristiano pokazali svu svoju nogometnu raskoš.

Ali, Portugal je je kao i u prethodnim kvalifikacijama, izborio učešće na Svjetskom prvenstvu preko baraža.