0

Sevilla visoko poražena od Atletico Madrida na svom terenu

Piše: Edin Isanović
Odigrane su dvije utakmice 2. kola španske nogometne elite u terminu od 20:30 sati. Sivilla je na svom terenu deklasirana od Atletico Madrida rezultatom 3:0, dok su Valencia i Deportivo La Coruna remizirali, bilo je 1:1.

Atletico je na gostovanju u Sevilli igrao dobro u prvom poluvremenu, a to su kapitalizirali pogotkom Kokea u 35. minuti. Minimalnim vodstvom gostiju okončano je prvo poluvrijeme.

U nastavku su domaći pokušavali stići do poravnanja, ali nisu uspjeli. U 78. minuti semafor je pokazivao 0:2, a drugi gol za goste postigao je Gabi. Konačnih 0:3 postavio je Martinez u 85. minuti.

Valenciji je na megdan stigao Deportivo La Coruna. Lucas Perez je u 39. minuti doveo goste u vodstvo, a poravnao je Negredo u 45. minuti utakmice. U drugom poluvremenu su mreže mirovale. Ostalo je 1:1.

Nešto ranije Eibar je savladao Athletic Bilbao sa 2:0.