Primera
0

Sevilla okrenula minus u 3-1 pobjedu

U prvim dvjema utakmica subotnjeg dijela 35. kola španjolskog nogometnog prvenstva domaćini Sevilla i Athletic opravdali su status favorita pobjedama protiv Mallorce, odnosno Betisa.

I dok je u Bilbau sve riješeno nakon pogotka Iona Veleza iz 29. minute, u Sevilli je bilo mnogo uzbudljivije.

Domaćin je slabije otvorio utakmicu, te je dopustio Mallorci da preko Aduriza u 15. minuti stekne prednost. I držala ga je gostujuća momčad sve do 32. minute utakmice, kada malijski nogometaš Frederic Kanoute s bijele tačke postiže svoj 18. prvenstveni pogodak u sezoni i 92. u dresu Seville uopće.

Lijepim solo prodorom kroz trojicu suparnika Luis Fabiano je u 59. minuti povećao prednost na 2-1, da bi priču zaokružio Navas krasnim udarcem lijevicom s vrha šesnaesterca u suprotne rašlje.

Primera, 35. kolo:

Athletic - Betis 1-0 (Velez 29) Sevilla - Mallorca 3-1 (Kanoute 32-11m, Fabiano 59, Navas 75 / Aduriz 15)