0

Sevilla odbranila naslov prvaka Kupa UEFA

Sarajevo-x.com
Nakon 120 minuta igre i izvođenja jedanaesteraca, Sevilla je u kišovitom Glasgowu odbranila naslov prvaka Kupa UEFA. Regularni tok utakmice završen je rezutatom 1:1, produžeci sa 2:2, a nakon izvođenja jedanaesteraca konačni rezultat bio je 5:3.

Sevilla je povela u 18. minuti pogotkom Adriana Correia, a nakon samo 10 minuta za Espanyol je izjednačio pogotkom Albert Riera.

Od 68. minute Espanyol ostaje na terenu sa 10 igrača nakon što je Moises Hurtado isključen zbog drugog žutog kartona.

Rezultat je ostao nepromijenjen do 105. minute, kada je Sevillu u vodstvo doveo Freddie Kanoute. Još jednom, samo 10 minuta kasnije Jonatas izjednačava rezultat i odvodi Espanyol do penala.

U presudnom momentu za obje ekipe, golman Seville Andres Palop, odbranio je čak tri jedanaesterca i doveo svoju ekipu do titule prvaka Kupa UEFA.

Sevilla je drugi klub u historiju Kupa UEFA koji je uspio odbraniti naslov prvaka. Do sada je to za rukom pošlo samo Real Madridu.