55

Sevilla odbranila naslov pobjednika Evropske lige

(Foto: EPA)
Finalni meč Evropske lige ponudio je odličan nogomet i pet pogodaka. Sevilla je rezultatom 3:2 porazila Dnipro u Varšavi i tako odbranila naslov pobjednika u ovom takmičenju.

Počelo je pogotkom Nike Kalinića već u sedmoj minuti. Matheus je bio asistent, a hrvatski internacionalac glavom zatresao mrežu Seville.

U 26. minuti nakon kornera i loše intervencije ukrajinske odbrane loptu u gol Dnipra šalje Krychowiak za izjednačenje rezultata.

Tri minute kasnije Bacca je izašao sam pred gol Dnipra, zaobišao golmana Boyokoa, te loptu poslao u gol za potpuni preokret.

Minutu prije kraja prvog poluvremena fantastičan pogodak iz slobodnog udarca za novo izjednačenje postiže Rotan.

Sevilla je pobjedonosni pogodak postigla u 79. minuti. Odličan zadnji pas Vitola u svoj drugi pogodak večeras postigao je Bacca.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje Sevillinih igrača i navijača u Varšavi. Vrhunac večeri uslijedio je u trenutku kada je kapiten Reyes primio pehar namijenjen pobjedniku ovog takmičenja.