2

Sevilla na pragu finala: Andalužani vode sa 3:1 protiv Šahtara

U uzvratnoj utakmici polufinala Evropske lige Sevilla na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan igra protiv Šahtara, a trenutni rezultat je 3:1 za Andalužane.

Strijelac za Sevillu bio je napadač Gameiro koji je iskoristio grešku gostiju i pogodio u devetoj minuti susreta.

Šahtar je uspio izjednačiti u 44. minuti kada je mrežu Sorije pogodio hrvatski Brazilac Eduardo. Ovim golom Eduardo je nastavio sjajnu formu i sada ima sedam golova u posljednjih deset utakmica za Šahtar u svim takmičenjima.

Nakon samo dvije minute u nastavku, Sevilla je ponovo povela. Strijelac je opet Gameiro koji sada ima sedam golova u osam nastupa u ovoj sezoni Evropske lige.

Novi gol za Sevillu postigao je Mariano prelijepim udarcem u 59. minuti čime je svoj tim doveo na korak do plasmana u finale Evropske lige.

Prvi meč je završen rezultatom 2:2 što znači da Sevilla ima rezultat za treće uzastopno finale u ovom takmičenju. Šahtar ide dalje uz pobjedu ili uz remi sa minimalno tri postignuta gola.