Španska Primera liga
22

VIDEO / Sevilla bolja od Raya, Spahiću 90 minuta igre, Stevanović ostao na klupi

Piše: D. B.
Sevilla je u okviru 22. kola španske Primera lige ugostila ekipu Rayo Vallecana i slavila pobjedu rezultatom 2:1.

Od prve minute susreta Seville i Rayo Vallecana se vidjelo da domaći namjeravaju doći do pobjede i da će učiniti sve kako bi se to ostvarilo. Prijetili su gostujućem golmanu Rubenu, dok napad Raya nije stvarao velike probleme golmanu Seville Betu. Sevilla je povela golom Rakitića u finišu prvog poluvremena.

Golazo de Rakitic vs Rayo by Veabiri

U nastavku utakmice, tačnije u 51. minuti, Rayo je golom Domingueza izjednačio rezultat na 1:1.

Gol de Dominguez vs Rayo by Veabiri

Sevilli su bile potrebne samo tri minute da vrati vodstvo. Strijelac je bio Negredo, a asistenciju je upisao Coke.

Gol de Negredo vs Rayo by Veabiri

Potom su prilike za povećanje vodstva Seville propustili Navas i Rakitić. Ozbiljnu priliku da kazni promašaje domaćih je u 78. minuti propustio gostujući igrač Amat. Više sreće u 87. minuti nije imao ni njegov saigrač Lass, pa je rezultat ostao nepromijenjen. Rakitić je u finišu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Sevilla je pobijedila Rayo Vallecano rezultatom 2:1.

Bh. reprezentativac Emir Spahić je odigrao svih 90. minuta u dresu Seville, dok je također naš Miroslav Stevanović ostao na klupi za rezervne igrače.

1. Barcelona 21 19 1 1 71-24 58
  2. Atletico Madrid 21 15 2 4 42-21 47
  3. Real Madrid 22 13 4 5 54-21 43
  4. Malaga 22 10 6 6 34-20 36
  5. Betis 21 11 2 8 31-33 35
  1. Rayo Vallecano 22 11 1 10 31-37 34
  2. Valencia 21 10 3 8 30-34 33
  3. Levante 22 10 3 9 28-33 33