66

Šesta titula Primere u osam godina: Slavlje igrača Barcelone u tunelu i svlačionici

Barcelona je pobjedom nad Granadom u 38. kolu Primere osvojila 24. titulu prvaka Španije.

Barcelona je tako odbranila prošlogodišnju titulu i osvojila šestu titulu Primere u posljednjih osam sezona što pokazuje njenu dominaciju u španskom fudbalu. Nakon utakmice, igrači su titulu slavili na terenu, a kasnije i u tunelu i svlačionici.

Ključni igrač u pobjedi nad Granadom (3:0) bio je Luis Suarez koji je sezonu završio sa 40 golova u Primeri i osvojio je nagradu za najboljeg strijelca prvenstva, a osvojit će i Zlatnu kopačku za najboljeg strijelca Evrope.

Ovo je treća titula Barcelone u ovoj sezoni (Svjetsko klupsko prvenstvo, evropski Super kup i Primera), a propustila je osvojiti Ligu prvaka i španski Super kup. Barcelona sezonu može završiti sa četiri osvojena trofeja ukoliko savlada Sevillu u finalu Kupa Kralja 22. maja.