0

Serie A: Totti postigao pogodak i asistirao u pobjedi Rome

Francesco Totti, legendarni 37-godišnji kapiten nogomtaša Rome, pogotkom i asistencijom je predvodio svoju ekipu do pobjede na Olimpicu protiv Udinesea u 28. kolu talijanskog prvenstva.

Vratio se Totti u ekipu Rome nakon pauze zbog povrede bedrenog mišića i doveo ''vučicu'' u vodstvo u 22. minuti. Jednu odbijenu loptu pospremio je u mrežu udarcem s nekih 13-14 metara.

Destro je u 30. minuti udvostručio prednost domaćina, ali je Pinzi pogotkom u 51. minuti, udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora, vratio nadu sastavu iz Udina.

Grčki igrač Vassilis Torosidis odličnim je udarcem s više od 25 metara na dodavanje Tottija u 69. minuti ponovno donio Romi dva gola razlike. Dušan Basta je volejem lijevom nogom u 80. minuti zabio drugi gol za goste i postavio konačni rezultat.

Serie A, 28. kolo:

Torino – Napoli 0-1 (Higuain 90) Roma – Udinese 3-2 (Totti 22, Destro 30, Torosidis 69 / Pinzi 51, Basta 80)

Redoslijed: 1. Juventus 75, 2. Roma 61 (-1), 3. Napoli 58, 4. Fiorentina 48, 5. Inter 47, 6. Parma 46 (-1)