0

Serie A: Teška pobjeda Intera, kiks Lulićevog Lazija

Poslijepodnevne utakmice 27. kola talijanske Serije A prošle su u sjeni onog što se dogodilo (pobjeda Juventusa protiv Fiorentine) i onoga što nas čeka navečer (Napoli - Roma).

Inter je teškom mukom došao do tri domaća boda protiv Torina. Slavio je Inter 1-0, a jedini je pogodak, poslije tačno pola sata igre, zabio Argentinac Rodrigo Palacio.

Atalanta je uzela tri boda s Olimpica pobijedivši Lazio 1-0, za koji je u drugom poluvremenu igrao bh. reprezentativac Senad Lulić. Ono najzanimljivije se dogodilo sredinom drugog dijela. Prvo je Moralez postigao pogodak za goste iz Bergama u 60. minuti, a samo četiri minute kasnije je domaćin ostao bez jednog igrača (Candreva drugi žuti), čime su otupili do kraja ogleda napadi Rimljana.

Pogocima je najraskošnija bila utakmica Sampdorije i Livorna (4-2). Gosti su na poluvremenu, pogocima Mbayea, imali vodstvo 2-0, ali su na kraju ostali prilično daleko i od jednog boda. Krstičić i autogol Ceccherinija odmah su na početku drugog dijela izjednačili na 2-2, a potom su tri boda popularnom Sampu osigurali Okaka i Gabbiadini.

Parma je i dalje u odličnom ritmu, pa je ovog vikenda doma slomila Veronu s 2-0 pogocima Biabianyja i Schelotta, dok je Chievo pobijedio Genou 2-1 u utakmici gdje za goste nije igrao Šime Vrsaljko. Oba je gola za domaćina postigao Paloschi i to oba iz jedanaesteraca, drugi u debeloj sudijskoj nadoknadi.

Serie A, 27. kolo:

Lazio - Atalanta 0-1 (Moralez 60) Chievo - Genoa 2-1 (Paloschi 5-11m, 90+3-11m / Gilardino 88)

Parma - Verona 2-0 (Biabiany 20, Schelotto 90) Sampdoria - Livorno 4-2 (Krstičić 49, Ceccherini 53-ag, Okaka 68, Gabbiadini 75 / Mbaye 19, 27) Bologna - Sassuolo 0-0 Inter - Torino 1-0 (Palacio 30) Juventus - Fiorentina 1-0 (Asamoah 43) Napoli - Roma (kasnije)

Redoslijed: 1. Juventus 72, 2. Roma 58 (-2), 3. Napoli 52 (-1), 4. Fiorentina 45, 5. Inter 44, 6. Parma 43 (-1), 7. Verona 40…