0

Serie A: Slavlje Juventusa u Bologni

Aktuelni talijanski prvak Juventus učvrstio je vodstvo na tabeli Serije A pobjedom u gostima kod Bologne 2-0 u prvom meču15. kola.

Arturo Vidal doveo je Staru damu u vodstvo pogotkom iz blizine, iskosa s desne strane u 12. minuti, a Giorgio Chiellini je zabio glavom u završnici utakmice i potvrdio sedmu uzastopnu pobjedu Juventusa u prvenstvu. Asistirao mu je iz kornera Carlos Tevez, koji je ušao u igru u 70, minuti.

Juventus je do pobjede stigao zasluženo i sada ima 40 bodova na vrhu tabele, šest više od Rome koja ima susret manje.

Bologna je odigrala petu uzastopnu utakmicu bez pobjede. U tom je razdoblju upisala tri remija i dva poraza. U poretku je na nezavidnom 18. mjestu s 12 bodova.