0

Serie A: Roma na svom terenu savladala Torino 2:1

Piše: N. J.
Nogometaši Rome savladali su večeras kao domaćini ekipu Torina u utakmici 29. kola Serije A. Krajnji rezultat je glasio 2:1, a Miralem Pjanić je odigrao čitav meč za Vučicu.

Rimski tim je došao u vodstvo u 41. minuti kada je Destro pogodio nakon dodavanja Gervinha. Tako je Roma na odmor otišla uz prednost 1:0.

Ipak, gosti već u 52. minuti stižu do poravnanja 1:1, a strijelac tog gola bio je Immobile. Taj rezultat je ostao do posljednjih minuta utakmice, ali je onda Florenzi iskoristio asistenciju Gervinha i donio Romi tri boda.

Roma je nakon ove pobjede ostala na drugom mjestu tabele sa 67 bodova i 11 bodova zaostatka za vodećim Juventusom. Treći je Napoli sa 58 bodova, dok je Torino deseti sa 39 bodova.