1

Serie A: Roma spasila bod u završnici, Inter prokockao dva

Nogometaši Rome i Intera prokockali su nove bodove u sklopu 14. kola prve italijanske lige. Nakon savršenog početka Roma ni četvrtu utakmicu zaredom nije upisala pobjedu, dok je Inter ispustio tri boda u posljednjim minutama susreta.
Roma je gostovala kod Atalante i spasila jedan bod u posljednjoj minuti utakmice, pogotkom Holanđana Kevina Strootmana nakon asistencije Adema Ljajića. Srpski se reprezentativac reprezentativac "prošetao" do gol-aut linije po desnoj strani kaznenog prostora domaćina, poslao povratnu loptu prema Strootmanu, koji neobranjivo pogođa donji lijevi ugao Atalantina gola.

Prethodno je domaćin poveo u 51. minuti preko Davidea Brivija, koji je, uz veliku pomoć gostujućeg golmana De Sanctisa, pogodio iz slobodnog udaraca. Brivio je pucao prizemno u donji lijevi ugao, a De Sanctis je nespretnom intervencijom "boksao" loptu u vlastitu mrežu.

U posljednje četiri utakmice Roma je upisala isto toliko remija, čak tri rezultatom ostvarenim danas u Bergamu. Spomenimo i da je Tin Jedvaj tradicionalno cijeli susret proveo na klupi.

Inter je protiv Sampdorije vodio sve do 89. minute utakmice, kada je domaće navijače šokirao Brazilac Renan, koji je u igru ušao svega tri minute ranije. Bio je to prvijenac brazilskog nogometaša u dresu Sampdorije, za koju nastupa već tri sezone.

Freddy Guarin je doveo domaćina u vodstvo u 18. minuti prvog poluvremena, nakon asistencije Rickyja Alvareza.

U nastavku večeri aktualni prvak Juventus će ugostiti Udinese i pokušati povećati vodstvo na prvenstvenoj tabeli, nakon što je prvi pratitelj Roma upisao novi kiks.

Serie A, 14. kolo:

Atalanta – Roma 1-1 (Brivio 51 / Strootman 90) Cagliari – Sassuolo 2-2 (Nene 73, Sau 87 / Marzorati 14, Zaza 19) Chievo – Livorno 3-0 (Rigoni 36, Thereau 56, Paloschi 79) Inter – Sampdoria 1-1 (Guarin 18 / Renan 89)