0

Serie A: Remi Sampdorije i Rome, Pjanić igrao 18 minuta

(Foto: EPA)
U 8. kolu talijanske Serije A Sampdoria je bila domaćin Romi. Utakmica je završena rezultatom 0:0. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je za Vučicu odigrao 18 minuta.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Romin nogometaš Gervinho u 30. minuti, šutirao je iz blizine, ali je pogodio stativu. Isti se igrač našao u dobroj šansi za gol četiri minute kasnije, no, bio je neprecizan. To je sve vrijedno spomena iz prvog dijela utakmice.

U nastavku utakmice ponovo je zaprijetio Gervinho, ali je Romero odbranio njegov udarac.

Igrala se 52. minuta kada je Gabbiadini zatresao mrežu Rome, međutim, njegov pogodak je poništen zbog ofsajda.

Obiang je u 65. minuti uputio udarac prema golu Rome, ali je golman De Sanctis. Na drugoj je strani u narednom napadu zaprijetio Florenzi. Šut je nakon toga uputio i Astori, no, golman Sampdorije Romero je bio na visini zadatka.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je za Romu zaigrao od 72. minute.

U 80. minuti se ukazala velika prilika za vodstvo Rome, ali je neprecizan bio Destro.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, ostalo je 0:0.