Serie A: Pobjede Rome i Lazija, Pjanić strijelac i asistent, Lulić također asistirao

29.4.2015. u 22:42
0
29
0
U okviru 33. kola talijanske Serije A večeras je odigrano osam utakmica. Pobjede su ostvarili Roma, Genova, Lazio, Chievo i Juventus.
Sassuolo - Roma 0:3

Roma je odlično otvorila utakmicu protiv Sassuola, a povela je već u 8. minuti golom Doumbije, koji je nakon centaršuta bh. reprezentativca Miralema Pjanića loptu glavom poslao u mrežu domaćih.

Pjanić je učestvovao u akciji iz 27. minute kada je loptu dodao do Florenzija, koji je povisio vodstvo Vučice na 2:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu je još jedna lopta završila u mrežo Sassuola, a tamo ju je smjestio Pjanić, koji je pogodio u 74. minuti susreta.

Roma je upisala zasluženu pobjedu rezultatom 3:0. Pjanić je odigrao cijelu utakmicu.

Lazio - Parma 4:0

Laziali su poveli golom Parola u 10. minuti, a asistent je bio bh. reprezentativac Senad Lulić.

Na 2:0 je samo tri minute kasnije povisio Klose.

Odlična igra Lazija je rezultirala trećim golom koji je u 16. minuti postigao Candreva, a Lulić je ponovo bio asistent. Lazio je sa visokih 3:0 dočekao kraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su Laziali četvrtim golom ovjerili visoku pobjedu, a postigao ga je u 81. minuti Keita nakon asistencije Candreve.

Lulić je odigrao svih 90 minuta za Lazio.

Cesena - Atalanta 2:2

U prvom poluvremenu je Cesena imala nešto veći posjed lopte, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0. Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti, gosti su poveli golom Pinille.

Samo šest minuta kasnije na 1:1 je izjednačio Brienza pogotkom iz penala.

Za potpuni preokret se pobrinuo Carbonero pogotkom u 71. minuti susreta. Ipak, bod Atalanti donio je Migliaccio pogotkom iz 82. minute.

Bh. reprezentativac Milan Đurić nije ulazio u igru u ekipi Cesene.

Chievo - Cagliari 1:0

Chievo je poveo u 12. minuti golom Meggiorinija, koji je bio dovoljan za pobjedu Letećih magaraca. Treba reći da su gosti dobili dva crvena kartona, Murru je isključen u 84, a Cossu u 89. minuti utakmice. Bh. reprezentativca Ervina Zukanovića nije bilo u ekipi Chieva.

Milan - Genova 1:3

Od utakmice s Genovom su navijači Milana mnogo očekivali, ali je hladan tuš uslijedio u 37. minuti kada je solo akciju pogotkom završio gostujući nogometaš Bertolacci. Gosti su nakon prvog dijela igre imali minimalno vodstvo.

Početkom drugog poluvremena uslijedio je novi šok za domaće, kada je u 49. minuti na 2:0 u korist Genove svojim golom povisio Costa. Njemu je asistirao Falque.

Na 1:2 je smanjio defanzivac Milana, francuski internacionalac Mexes u 67. minuti utakmice.

Domaćim je situaciju otežao Menez, koji je u 72. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Genova je u 92. minuti postigla i treći gol za konačnih 3:1. Strijelac je bio Falque iz penala.

Juventus - Fiorentina 3:2

U prvom poluvremenu utakmice između Juventusa i Fiorentine publika je vidjela tri gola. Fiorentinu je u vodstvo golom iz penala u 33. minuti doveo Rodriguez

Potom je uslijedio preokret Juventusa. Prvo je Llorente u 36. minuti izjednačio na 1:1 nakon asistencije Pirla.

Poslije toga, Tevez je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena poslije asistencije Evre pogodio za preokret i vodstvo Stare dame rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu je Fiorentina imala priliku za izjednačenje, no, penal je u 66. minuti promašio Rodriguez. Kaznio je to Juve u 70. minuti kada je na 3:1 svojim drugim pogotkom večeras povisio Tevez.

Do kraja je Fiorentina uspjela ublažiti poraz golom Iličića u 90. minuti utakmice, koji je lijepo pogodio iz slobodnog udarca. Juve je pobijedio 3:2.

Palermo - Torino 2:2

Navijači Palerma su priliku za slavlje imali već u 10. minuti kada je njihov tim u vodstvo doveo Vitiello. Ipak, Torino je brzo došao do izjednačenja i to samo tri minute kasnije kada je nakon asistencije Quagliarelle pogodio Peres. Novo vodstvo Palermu je svojim golom donio Rigoni nakon asustencije Lazaara u 26. minuti utakmice. To je bio rezultat prvog poluvremena, a onda je u drugom poluvremenu u 60. minuti novo izjednačenje Torinu donio Lopez nakon asistnecije El Kaddourija. Taj gol je bio dovoljan za osvajanje jednog boda.

Sampdoria - Verona 1:1

Prvo poluvrijeme je završeno 0:0, a onda je u nastavku Sampdorija ostala bez isključenog Acquaha, koji je dobio crveni karton. Ipak, to nije spriječilo domaće da postignu pogodak. U 65 minuti je Muriel asistirao De Silvestriju, koji je doveo Sampdoriju u vodstvo protiv Verone.

Međutim, brzo je uslijedilo izjednačenje jer je četiri minute kasnije za 1:1 pogodio Toni nakon asistencije Lopeza i osigurao bod Veroni.