1

Serie A: Pobjede Juventusa, Rome i Napolija

Cagliari - Juventus (Foto: AFP)
Tri najboljeplasirane ekipe talijanskog nogometnog prvenstva upisale su rezultatski uvjerljive pobjede u sklopu 19. ligaškog kola.

Vodeći Juventus je slavio na gostovanju kod Cagliarija 4-1 iako je domaćin iznenađujuće poveo golom Mauricia Pinille s druge stative nakon ubacivanja iz ugla u 21. minuti. Ubrzo nakon toga Cagliari je imao priliku i povećati prednost, ali je prvo Daniele Conti bio neprecizan, a Gianluigi Buffon je potom uspio odbraniti udarac Pinille.

Deset minuta kasnije na semaforu je ipak stajalo 1-1 nakon gola Fernanda Llorentea koji je pospremio ubacivanje Stephana Lichtsteinera. Nakon prvog poluvremena koje je pripalo domaćinu u nastavku je prvak preuzeo stvari u svoje ruke. Ipak, do gola se čekalo sve do 73. minute kada je Claudio Marchisio dalekometnim udarcem s više od 25 metara pronašao put do mreže.

Do kraja su "zebre" potvrdile pobjedu drugim golom Llorentea nakon sjajnog dodavanja Lichtsteinera, a na kraju se i sam Švicarac upisao u strijelce pospremivši "otpadak" nakon loše reakcije Cagliarijevog golmana i zapečatio rekordnu 11. uzastopnu pobjedu u Seriji A.

Roma je na Olimpicu savladala Genou 4-0 golovima četvorice različitih strijelaca, Alessandra Florenzija, Francesca Tottija, Maicona i Mehdija Benatije, a bila im je to 13. ovosezonska pobjeda. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je za Romu do 71. minute susreta, dok je Genoa kraj susreta dočekala s igračem manje nakon isključenja Francesca Matuzalema u 58. minuti.

Napoli je zadržao priključak za drugoplasiranom Romom slavivši na gostovanju kod Verone s uvjerljivih 3-0 golovima Driesa Mertensa, Lorenza Insignea i Blerima Džemailija i tako nanio veronskom sastavu tek drugi ovosezonski domaći poraz.

Atalanta je savladala Cataniju 2-1, a pobjedničkim se pokazao gol Maximiliana Moraleza iz 86. minute.

Serie A, 19. kolo:

Atalanta - Catania 2-1 (Denis 67-11m, Moralez 86 / Leto 89) Cagliari - Juventus 1-4 (Pinilla 21 / Llorente 31, 76, Marchisio 73, Lichtsteiner 80) Hellas Verona - Napoli 0-3 (Mertens 27, Insigne 72, Džemaili 76) Roma - Genoa 4-0 (Florenzi 25, Totti 30, Maicon 43, Benatia 52) Sassuolo - Milan (kasnije)

Tabela: Juventus 52, Roma 44, Napoli 42, Fiorentina 37, Verona 32, Inter 31...