16

Serie A: Parma i 17. utakmicu zaredom bez poraza

U 29. kolu Serie A Parma je na svom stadionu ugostila ekipu Genoe i remizirala 1-1. Ovim remijem ekipa Roberta Donadonija nastavila je veliku seriju te je neporažena u posljednjih 17 prvenstvenih utakmica.

Nakon poraza od Juventusa u vrlo dobroj predstavi, Genoa se nadala kako može pružiti sličnu igru i na ovom gostovanju, no i Parma se nadala da može ponoviti predstavu iz prošlog kola sa San Sira gdje je savladala Milan s 4-2.

Na kraju zadovoljniji mogu biti gosti koji su izvukli bod i odbranili se od brojnih napada i pokušaja domaćina.

Genoa je čak i vodila i to od 21. minute zahvaljujući golu Isaaca Cofieja, no deset minuta kasnije Ezequiel Schelotto potvrdio je sjajnu formu te je poravnao na 1-1.

Do kraja susreta domaćin je više tražio sva tri boda, međutim novih pogodaka nije bilo.