0

Serie A: Novo slavlje Juventusa, Lazio i Milan bez pobjednika

U 29. kolu talijanske Serie A nogometaši Juventusa slavili su svoju 25. pobjedu. Na gostovanju kod posljednjeplasirane Catanije pobijedili su s minimalnih 1-0.

Bila je to Juventusu treća uzastopna pobjeda u Seriji A s tim rezultatom, kao i peta uzastopna ligaška utakmica u kojoj nisu primili gol. Nadalje, Juventus je slavio šestu uzastopnu pobjedu, a presudio je gol Carlosa Teveza iz 59. minute.

Pucao je argentinski napadač s nekih 12, 13 metara prizemno u dalji kut Catanijinog gola, a bio mu je to 16. ovosezonski gol kojim se izjednačio na tabeli najboljih strijelaca lige sa Torinovim napadačem Cirom Immobileom. Juventusov je posao u završnici susreta bio olakšan budući je Catania od 68. minute igrala bez isključenog Gonzala Bergessija.

Ogled između Lazija i Milana na Olimpicu završio je 1-1. Poveo je Milan u 43. minuti. Pucao je Kaka iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora, a lopta je pogodila Abdoulaya Kmka i završila u bližem kutu prevarivši Lazijevog golmana. Konačnih je 1-1 postavio Alvaro Gonzalez u 61. minuti. Nakon ubacivanja s desne strane glavom je loptu u sredinu prebacio Lucas Biglia, da bi ju opet glavom Gonzalez proslijedio u mrežu.

Milanu je to bio prvi osvojeni bod u posljednja četiri kola Serie A. Na ljestvici drže katastrofalno 12. mjesto.

Serie A, 29. kolo:

Catania - Juventus 0-1 (Tevez 59) Lazio - Milan 1-1 (Gonzalez 61 / Konko 44-ag)

Parma - Genoa 1-1 (Schelotto 31 / Cofie 21) Bologna - Cagliari 1-0 (Christodoulopoulos 78 – 11 m) Inter - Atalanta 1-2 (Icardi 36 / Bonaventura 35, 90) Sampdoria - Verona 5-0 (Sansone 4, Renan 23, Soriano 38, 48, Palombo 58) Udinese - Sassuolo 1-0 (Di Natale 26) Napoli - Fiorentina 0-1 (Joaquin 87)

1. Juventus 29 25 3 1 65-19 +46 78
  2. Roma 28 19 7 2 54-14 +40 64
  1. Napoli 29 17 7 5 53-30 +23 58
  2. Fiorentina 29 15 6 8 49-31 +18 51
  3. Inter 29 12 11 6 47-31 +16 47
  4. Parma 28 12 11 5 46-32 +14 47
  5. Lazio 29 11 9 9 37-36 +1 42
  6. Atalanta 29 12 4 13 33-39 -6 40