40

Serie A: Luca Toni završio karijeru fenomenalnim golom, Napoli se vratio na drugo mjesto

(Foto: EPA)
U centru pažnje večerašnjih utakmica Serie A bio je Luca Toni, koji je postigao svoj posljednji gol u karijeri.

Posljednjeplasirana Verona, koja je već ispala iz lige, je na Bentegodiju dočekala prvaka Juventus i slavila sa 2:1.

Luca Toni je postigao vodeći gol za Veronu u 43. minuti iz penala, a to mu je bio 304. gol u karijeri. Toni je izveo popularnu "panenku" i matirao Neta. Drugi gol za Žuto-plave postigao je Viviani u 55. minuti, dok je Dybala iz penala u 90+4. minuti postavio konačnih 2:1.

Podsjetimo, Toniju (38) je ova utakmica bila posljednja u njegovoj 22-godišnjoj karijeri u kojoj je igrao za 15 klubova.

Iako Verona svoj posljednji meč ove sezone igra 15. maja u Palermu, ekipi u kojoj se Toni proslavio, Toni je odlučio da se oprosti na domaćem terenu.

Napoli je sa 2:1 slavio u Torinu protiv Bikova golovima Higuaina iz 12. i Callejona iz 20. minute susreta i vratio se na drugo mjesto Serie A, sa dva boda više od Rome. Gol za Torino postigao je Peres u 66. minuti.