1

Serie A: Loše izdanje Rome protiv Sassuola, Pjanić igrao do 76. minute

Među utakmicama 12. kola Serie A koje su ranije danas završene bila je i ona između Roma, u kojoj igra naš Miralem Pjanić, i Sassuola, koja je završena 1-1. Pjanić je igrao do 76. minute, nakon čega ga je na terenu zamijenio Caprari.

Marko Livaja, 20-godišnji hrvatski nogometaš, bio je junak u nedjeljnoj pobjedi Atalante. Livaja je pogodak za 2-1 protiv Bologne postigao u 93. minuti.

Sva su tri pogotka ove utakmice 12. kola Serije A postignuta u završnom dijelu. Atalanta je povela u 74. minuti preko Davide Brivija, a izjednačio je samo tri minute poslije Rolando Bianchi. No, Atalanta je u samoj završnici imala svog novog aduta, Marka Livaju, koji je postigao svoj drugi prvenstveni gol u sezoni.

Nogometaši Rome su imali deset startnih pobjeda u sezoni, a onda su uslijedila dva remija. Onaj prošli kod Torina i ovaj današnji kojem su se sigurno rijetki nadali. Sassuola je uzeo bod na Olimpicu (1-1) pogotkom Domenica Berardija u 94. minuti. No, Roma nije ni zaslužila pobjedu, igrala je slabo i neuvjerljivo, a i došla je u vodstvo pogotkom gostiju, autogolom Longhija u 19. minuti.

Druga rimska ekipa, Lazio, je došla do boda na gostovanju kod Parme (1-1). I tamo su pogoci padali u nastavku (Lucarelli za domaćina, a Keita za goste).

Još je jednom razočarao Milan. Uzeo je samo bod kod Chieva u Veroni, u utakmici bez pogodaka.

Kasnije tokom dana još igraju Fiorentina i Sampdorija, te u derbiju Juventus i Napoli.

Serie A, 12. kolo:

Chievo - Milan 0-0 Atalanta - Bologna 2-1 (Brivio 74, Livaja 90+3 / Bianchi 77) Cagliari - Torino 2-1 (Conti 43, 88 / Immobile 52) Roma - Sassuolo 1-1 (Longhi 19-ag / Berardi 90+4) Parma - Lazio 1-1 (Lucarelli 64 / Keita 50) Genoa - Verona 2-0 (Portanova 29, Kucka 35) Fiorentina - Sampdoria (kasnije) Juventus - Napoli (kasnije)

Redoslijed: 1. Roma 32, 2. Napoli 28 (-1), 3. Juventus 28 (-1), 4. Inter 25, 5. Verona 22, 6. Fiorentina 21 (-1), 7. Genoa 17...