Četiri gola u mreži Rimljana
0

FOTO+VIDEO / Serie A: Katastrofa Lazija u Sieni, Lulić igrao svih 90 minuta

(Foto: AFP)
U okviru 17. kola talijanske Serije A odigrana je utakmica između Siene i Lazija. U redovima gostiju je od prve minute zaigrao bh. reprezentativac Senad Lulić. Laziali su u ovom susretu doživjeli katastrofalan poraz od Siene, koja je na svom stadionu Artemio Franchi ubjedljivo slavila rezultatom 4:0.

Prve ozbiljnije prilike u susretu Siene i Lazija su imali domaći. U 7. i 9. minuti su vodstvo svojoj ekipi propustili donijeti Mattia Destro i Alessandro Gozzi. Isto je bilo i minut nakon toga kada je neprecizan bio Emanuele Calaio. Na drugoj strani je uzvratio Djibril Cisse, no pogotka nije bilo.

Destro se za propuštenu priliku iskupio u 11. minuti kada je na asistenciju Luce Rossettinija pogodio za 1:0. Nakon primljenog gola su Laziali krenuli nešto ofanzivnije. Priliku za izjednačenje je propustio Cisse u 22. minuti. U ekipi Siene je posebno opasan bio Calaio, koji je u nekoliko navrata opasno zaprijetio Bizzarriju. U 27. minuti su gosti stvorili dobru priliku za gol, ali je realizirati nije uspio Lorik Cana. Više sreće nije imao ni njegov saigrač Giuseppe Sculli koji je u 32. minuti neprecizno šutirao ka golu golmana Pegola.

Propuštene prilike igrača Lazija su kažnjene u 35. minuti. Calaio je iz jedanaesterca povisio rezultat na 2:0. Vidno razočarani zbog drugog primljenog gola, gosti su ponovo krenuli ofanzivnije ka golu domaćih. U posljednjih desetak minuta je trajala ofanziva Lazija u kojoj su prilike porpustili Cisse, Sculli i Cristian Ledesma. Novi peh za Lazio se dogodio u 45. minuti kada je golman Bizzarri dobio crveni karton, a Calaio iz drugog jedanaesterca upisao i svoj drugi pogodak na ovoj utakmici. Domaći su na odmor otišli s prednošću od čak tri gola.

Iako su ostali sa igračem manje na terenu, Laziali su napravili prvu priliku u drugom poluvremenu. U 49. minuti je šutirao Miroslav Klose, ali je njegov udarac glavom završio pored gola. Dvije minute nakon toga je ponovo pokušao Destro, ali nije bio precizan. Cisse se našao u dobroj prilici u 54. minuti. On je također šutirao glavom, ali opasnosti po golmana Siene nije bilo.

Lazijev Giuseppe Biava je bio blizu pogotka u 61. minuti, ali nije uspio savladati golmana pegola. Nakon toga je opasni Destro dva puta šutirao ka golu Carizza koji je umjesto Bizzarrija stao na gol Lazija. Najaktivniji igrači u ovoj utakmici, Sienini Destro i Calaio te Lazijev Cisse, do kraja susreta su imali još nekoliko prilika. Destro je uspio postići svoj drugi pogodak na ovom susretu. Dogodilo se to u 81. minuti kada mu je asistirao Cristiano Del Grosso.

Od Lazija, koji uprkos teškom porazu od Siene i dalje zauzima četvrto mjesto na tabeli, definitivno se očekivalo više u ovoj utakmici. Siena je ovom i više nego zasluženom pobjedom zauzela 14. mjesto na tabeli.

Siena - Lazio 4:0 by FootballKing1892

Siena – Lazio 4:0 (Destro 11, 81, Calaio 35 (p), 45(p)

1. Juventus 16 9 7 0 27-11 +16 34
  2. Milan 16 10 4 2 35-16 +19 34
  3. Udinese 16 9 5 2 20-9 +11 32
  4. Lazio 17 8 6 3 24-17 +7 30
  5. Inter 16 8 2 6 22-19 +3 26
  1. Roma 16 7 3 6 21-19 +2 24