0

Serie A: Juveu tek bod protiv Verone, rimski derbi bez pobjednika

Lazio - Roma (Foto: AFP)
Nogometaši Juventusa odigrali su tek 2-2 na gostovanju kod Hellas Verone u sklopu 23. kola Serije A, iako su vodili 2-0.

Juve je protiv Verone imao vodstvo 2-0 već nakon 21 minute igre i činilo se da je ekipi Antonija Contea nova, 20. po redu pobjeda nadohvat ruke.

Ali, malo pomalo Verona se vraćala u igru. Veteran Luca Toni donio je srčanim domaćinima izjednačenje u 52. minuti, a u četvrtoj minuti sudijske nadoknade "džoker" s klupe Juan Ignacio Taleb je pogodio za konačnih 2-2 nakon samo osam minuta provedenih u igri. Oba gola Verona je postigla glavom.

Veliki rimski derbi između Lazija i Rome na Olimpicu završio je bez golova 0-0, pa je tako razmak na vrhu između dviju vodećih ekipa Serije A ostao isti. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić za Romu je igrao do 79. minute kada ga je zamijenio Ljajić, dok je drugi Zmaj, Senad Lulić, za Lazio odigrao čitavu utakmicu, a u 38. minuti je zaradio žuti karton.

Gostujuće pobjede ostvarile su Genoa i Bologna. Tako je Bologna slavila protiv Torina s 2-1 dva gola Jonathana Cristalda, dok je Genoa pobijedila Livorno s 1-0.

Serie A, 23. kolo:

Torino - Bologna 1-2 (Immobile 5 / Cristaldo 11, 24) Hellas Verona - Juventus 2-2 (Toni 52, Taleb 90+4 / Tevez 4, 21)

Lazio - Roma 0-0 Livorno - Genoa 0-1 (Antonelli 10) Parma - Catania 0-0 Sampdoria - Cagliari 1-0 (Gastaldello 11) Inter - Sassuolo (kasnije)

Tabela: 1. Juventus 60, 2. Roma 51 (-1), 3. Napoli 47, 4. Fiorentina 44, 5. Hellas Verona 36...